Główna » Bez kategorii

„Mała książka – wielki człowiek”

Autor: administrator1 dnia 10 listopada 2020 Brak komentarzy
„Pierwsza książka jest jak pierwsza przyjaźń……”.
Tajemniczy świat książek był dla dziecka dotąd niedostępny. Teraz samodzielnie pokonuje trudy czytania i utwierdza się w poczuciu własnej dojrzałości i samodzielności. Czytanie dla dziecka to wielki wysiłek, dlatego zawsze potrzebny jest każdy przykład lub wsparcie dorosłego. Czytanie powinno  dawać satysfakcję z poznawania, przeżywania słuchania oraz z samego czytania.
Jak wzbudzić w dziecku pasję czytania? To najtrudniejsze zadanie dla rodziców i wychowawców. W ramach  Kampanii Społecznej Instytutu Książki pt.
” Mała książka – wieki człowiek” uczniowie klas I a, I b, I c otrzymali wyprawkę czytelniczą po to,  aby wspomóc  w tak  ważnym działaniu kształtowania umiejętności sprawnego czytania. Celem nadrzędnym kampanii jest przypomnienie dorosłym, o korzyściach wynikających ze wspólnego czytania i wspierania dzieci w doskonaleniu techniki samodzielnego czytania.
 
opracowała : B. Czernous
 
 
Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress