Losy absolwentów – Maciej Piątkowski w Wojskowym Ogólnokształcącym Liceum Informatycznym w Warszawie.

Autor: administrator1 dnia 11 marca 2021 Brak komentarzy

Zeszłoroczny absolwent naszej szkoły Maciej Piątkowski uczy się od września w Wojskowym Ogólnokształcącym Liceum Informatycznym w Warszawie. Co wyróżnia WOLI spośród innych szkół średnich? Co należy zrobić, żeby się do tej szkoły dostać? Jak wygląda dzień z życia ucznia? Na te i inne pytania Maciej wraz z koleżanką Oliwią i kolegą Wojtkiem odpowiadali ósmoklasistom na e-lekcjach wychowawczych.
Poniżej najważniejsze informacje przekazane przez Macieja, Oliwię i Wojtka:
Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne imienia Polskich Kryptologów (WOLI) to nowe publiczne i wojskowe liceum dla fanów informatyki, matematyki, fizyki, języka angielskiego, sportu
oraz wojska.
Znajduje się w Warszawie na Bemowie przy jednostce Wojskowej Akademii Technicznej (WAT). Organem prowadzącym WOLI jest Minister Obrony Narodowej, a nie Minister Edukacji Narodowej.
Szkoła zapewnia przygotowanie psychicznie i fizycznie do służby wojskowej w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Po szkole nie trzeba iść do wojska, lecz doskonale do tego ucznia przygotowuje.
Szkoła oferuje:
 Darmowy internat
 Darmowe wyżywienie
 Umundurowanie
 Laptop do nauki informatyki z akcesoriami
 Specjalistyczną opiekę medyczną
Szkoła ma dostęp do ośrodka wychowania fizycznego WAT-u, dzięki czemu mamy dostęp m.in. do basenu, wielu boisk, hal sportowych, kortów tenisowych i siłowni. Dzięki przepustkom, które otrzymujemy możemy w dowolnym czasie po zajęciach pójść i potrenować.
Mamy również dostęp do biblioteki WAT-u, lecz co najlepsze możemy skorzystać z laboratorium akademii, przez co nasze lekcje fizyki i chemii są bardziej praktyczne, przy doświadczeniach można się nie tylko uczyć, ale i świetnie bawić.
Przykładowy rozkład dnia
06.30 – 06.45 pobudka
06.45 – 07.00 czynności porządkowe
07.00 – 08.00 przerwa śniadaniowa
08.00 – 13.15 zajęcia lekcyjne
13.15 – 14.15 przerwa obiadowa
14.15 – 15.50/16.40 zajęcia lekcyjne
15.50/16.40 – 18.30 zajęcia dodatkowe/ czas wolny
18.30 – 21.00 nauka własna z przerwą na kolację
21.00 – 21.45 zajęcia z wychowawcami z możliwością przedłużenia nauki własnej
21.45 – 22.00 czynności porządkowe
22.00 – 06.00 cisza nocna

Dni wolne od nauki możemy spędzać jak chcemy.
By dostać się do szkoły trzeba najpierw zdać testy sportowe i informatyczne.
Oczywiście nie będziemy tu wypisywać wszystkiego o szkole, ponieważ od tego jest nasza strona internetowa https://woli.wat.edu.pl. Na niej można się dowiedzieć m.in. jakie mamy zajęcia dodatkowe, jakie mamy osiągnięcia mimo tego, że w szkole są dopiero 2 roczniki, lub co się dzieje w szkole, ale to nie wszystko. Zapraszamy!!!
Maciej, Oliwia i Wojtek
Opracowanie: była wychowawczyni Maćka, Agnieszka Wojciechowska

Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress