Główna » Bez kategorii

Lekcja muzealna pierwszoklasistów nt. „Miary i wagi” – SP 3

Autor: administrator1 dnia 17 lutego 2021 Brak komentarzy

Od dnia 12.02.2021 r. zostały  zniesione częściowo ograniczenia w funkcjonowaniu hoteli, kin i innych  instytucji typu muzeum i dlatego uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w lekcji muzealnej na terenie Muzeum Oręża Polskiego. Cały tydzień rozmawialiśmy na edukacji matematycznej o wagach  i ich zastosowaniu.  Wykonywaliśmy zadania, oraz  samodzielne doświadczenia na różnorodnych wagach stosowanych w handlu  i tych do użytku domowego. Byliśmy z wizyta u Pani pielęgniarki szkolnej, aby samodzielnie dokonać pomiaru swojej wagi na wadze lekarskiej szalkowej i elektronicznej.

 Na lekcji  muzealnej dowiedzieliśmy się : Czy zawsze mierzono tak jak dzisiaj? Jakie były pierwsze narzędzia do mierzenia długości? Czy mierzenie jest nam potrzebne? Porozmawialiśmy o tym jak miary zmieniały się przez wieki i dlaczego wynalezienie metra miało takie ogromne znaczenie. Na lekcji  również mierzyliśmy na „łokcie” i „stopy”, porównywaliśmy wyniki i zastanawialiśmy  się czy mierzenie jest jednym z podstawowych osiągnięć ludzi. Lekcja nie należała do najłatwiejszych, ale z całą pewnością dowiedzieliśmy się jak to wyglądało dawniej i w jaki sposób wygląda to w dniu dzisiejszym.

 Zapraszamy do galerii:

    Przygotowała: Izabela Pawłowska.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress