Główna » Bez kategorii

KUKIEŁKI – BOHATEROWIE NASZYCH LEKTUR I WYPOŻYCZONYCH KSIĄŻEK. – SP 3

Autor: administrator1 dnia 18 grudnia 2020 Brak komentarzy

Realizując od września  Ministerialny Projekt Rozwoju Czytelnictwa             w klasach pierwszych  postanowiłyśmy razem z dziećmi  urozmaicić  coś w sposobie  czytania lektur i książek, o które wzbogaciła się nasza Biblioteka Szkolna w tym roku.

Czytanie jest bardzo fascynujące i  rozwija wyobraźnię. Przeczytane  utwory uruchomiły naszą kreatywność i były inspiracją do tworzenia  lalkowych postaci.

 Dzieci wykonując kukiełki tworzą inscenizację do przeczytanego utworu. Wykonanym postaciom nadają  cechy  charakteru, utożsamiają  się z bohaterami lektur.

 Jest to pierwszy krok do zmiany  innego biegu wydarzeń, układania  nowego  zakończenia, tworzenia nowych inscenizacji przeczytanych utworów.  

 Powyższe  działania mają  zachęcić  uczniów do częstszego sięgania po literaturę, co  w przyszłości może nawet zainspirować ich  do tworzenia własnej twórczości. Wszystko jest możliwe, gdy zamierzamy wyrazić ważny temat, bądź emocje.

Myślimy, że jest to doskonała forma zachęcenia dzieci do częstszego  sięgania po książkę.  

Opracowała Izabela Pawłowska.

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress