KLASOWY KLUB KSIĄŻKI KLASY 7B – SP 3

Autor: administrator1 dnia 23 lutego 2021 Brak komentarzy

W dzisiejszych czasach „czytająca młodzież” jest zjawiskiem rzadko spotykanym. Młodzi ludzie więcej czasu poświęcają telewizji lub komputerowi. Całkiem niesłusznie.  Uczniowie klasy 7B na zajęciach udowodnili tezę „ ten, kto nie czyta przeżyje tylko swoje życie, czytający przeżyje więcej”.Najważniejsze ( wspólnie wypracowane) argumenty :
 – czytając- utożsamiamy się z bohaterami oraz razem z nimi przeżywamy ich wzloty i upadki. Gdy jakaś książka nas zainteresuje możemy przenieść się do świata literackiego i całkowicie odciąć się od rzeczywistości. Powieść daje nam bardzo ważną lekcję życia. Uczymy się na błędach bohaterów, dzięki czemu w przyszłości lepiej poradzimy sobie z otaczającym nas światem.
– czytając-wzbogacamy  zasób naszego słownictwa. Z książek uczymy się wielu nowych słów, dzięki czemu nasze wypowiedzi są interesujące i zwięzłe. Umiejętność dobierania słów bardzo przyda nam się w przyszłości przy zawieraniu znajomości lub gdy będziemy starać się o pracę.

• czytając- łatwiej przyswoimy sobie wiadomości, gdy będą one wplecione w losy interesującego nas bohatera. W szkole łatwiej skojarzymy różne informacje, co może zaowocować dobrymi stopniami.

W związku z tym klasa 7B założyła KLASOWY KLUB KSIĄŻKI. Głównym założeniem Klubu jest przeczytanie ( przynajmniej ) 1 książki ( z wyjątkiem lektur) w ciągu miesiąca.

Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress