Główna » Bez kategorii

Klasa I e na Targu Solnym

Autor: administrator dnia 26 maja 2015 Brak komentarzy

Uczniowie klasy I e ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu mieli okazję uczestniczyć w przygotowaniach do XI HANZEATYCKIEGO TARGU SOLNEGO, który miał miejsce podczas Dni Kołobrzegu. Pierwszaki miały niesamowitą okazję spotkać średniowiecznych rzemieślników, zobaczyć ich warsztaty, stroje, poznać wyroby i zwyczaje, jakie w dawnych czasach panowały. Uczniom bardzo smakował syrop sosnowy, który próbowały bardzo chętnie. Chłopcy zainteresowani byli wieloma urządzeniami, czaszkami zwierząt, instrumentami, w tym średniowiecznymi bębnami, zaś dziewczęta z zainteresowaniem oglądały średniowieczne balsamy i kosmetyki. Klasa poczęstowana została również świeżo wypieczonych chlebem, wykonanym według średniowiecznej receptury, który na koniec wycieczki został zjedzony do ostatniego okruszka. Największym zainteresowaniem cieszyła się replika drukarni Gutenberga. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały, jak powstawał papier, który używany jest jeszcze dzisiaj do drukowania ważniejszych dokumentów – w tym banknotów. Z zaciekawieniem zobaczyły, jak mozolnie powstawały pierwsze wydruki. Na pamiątkę tego wydarzenia Klasa IE otrzymała dokument wydrukowany za pomocą repliki drukarni na tym wyjątkowym papierze, opieczętowany pieczęcią lakową, jaka stosowana była w dawnych czasach.

Pełni wrażeń uczniowie wrócili do szkoły, po drodze spotykając… kołobrzeskiego artystę – cyrkowca, który ćwiczył równowagę, spacerując po barierce nad rzeką Parsętą. Uważnie obserwowały jego spacer, nagradzając brawami zakończone ćwiczenie. Z piosenką, jaką śpiewały podczas szkolnego festynu pt. „Podwórkowa piłka nożna”, w radosnych nastrojach wróciły na teren szkoły.

targ3targ5targ10targ15targ17targ22targ24targ23

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2022 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress