Główna » Bez kategorii

Innowacja pedagogiczna „W ogrodzie sztuk, czyli małe i duże polonistyczne podróże” w klasie VIII b

Autor: administrator1 dnia 1 października 2020 Brak komentarzy

Od zeszłego roku szkolnego uczniowie klasy VIII b biorą udział w innowacji „W ogrodzie sztuk, czyli małe i duże polonistyczne podróże”. Treści zawarte w innowacji wzbogacają wiedzę uczniów, rozbudzają zainteresowanie otaczającą rzeczywistością, przybliżają im świat sztuki, mediów, filmu oraz myśli filozoficznej w nawiązaniu do prądów charakterystycznych dla danej epoki historyczno – literackiej. Uczniowie uczestniczą w szeroko pojmowanej kulturze, uczą się otwartości na świat i ludzi. Wprowadzona innowacja stwarza uczniom okazję do wejścia w rolę świadomego odbiorcy kultury i mediów, kształtuje w nich poczucie odpowiedzialności nie tylko za swoje dokonania, ale i efekty pracy całego zespołu.

       Uczniowie wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie 2020. Wspaniale interpretowali głosowo wypowiedzi poszczególnych bohaterów dramatu „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

      W dniu 24 września br. uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Agnieszką Frączek, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima w Kołobrzegu. Poznali błędy językowe najczęściej występujące w polszczyźnie. W ramach warsztatów dziennikarskich na lekcji języka polskiego napisali notatki prasowe, które zostały zamieszczone na stronie internetowej szkoły. Te pierwsze wprawki dziennikarskie mogą być zapowiedzią rozwijania zainteresowań uczniów klasy VIII b w świecie mediów poprzez publikacje, np. na łamach prasy, w postaci bloga czy na antenie radiowej.

Opracowanie: p. Beata Kalota

 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress