Główna » Bez kategorii

I a czyta książki – SP3

Autor: administrator dnia 20 października 2021 Brak komentarzy

Uczniowie klasy I a gościli na lekcji panią prezydent Ilonę Grędas -Wójtowicz i dziennikarkę Radia Koszalin panią Małgorzatę Abramowicz. Wszystko to za sprawą bicia rekordu czytania na przerwie. Pani prezydent przeczytała im opowiadanie z książki „Bajki Natalki. Żabing, czyli jak Kumka z Gumką jogging uprawiały”, którego dzieci w skupieniu wysłuchały. Nie miały pytań do pani prezydent, za to zaproponowały, że one też chcą przeczytać fragment swojej książki. Okazało się, że płynnie czytają  nowe teksty, bez przygotowania (!). 

Po prezentacji czytelniczej pierwszaki odpowiadały na pytania pani dziennikarz dotyczących czytelnictwa: z kim czytają książki w domu, jakie książki lubią, o czym ostatnio czytały. 

Warto nadmienić iż uczniowie klasy I a są adresatami innowacji pedagogicznej pt. „Nasze przygody z książką”, która ma na celu propagowanie czytelnictwa i zachęcanie uczniów do częstego sięgania po wartościowe dzieła literatury polskiej i światowej.

Magdalena Jakubowska

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress