Główna » Bez kategorii

Happy Birthday Queen Elizabeth! – lekcja angielskiego w I a – SP 3

Autor: administrator1 dnia 23 kwietnia 2021 Brak komentarzy

95 urodziny królowej Elżbiety II wypadły w środę, 21 kwietnia. Nie jest to jednak radosna rocznica dla monarchini, która niedawno pochowała swojego męża, księcia Filipa. My o urodzinach pamiętaliśmy…
            Kto wiedział, że Królowa Elżbieta II obchodzi urodziny dwukrotnie? Choć przyszła na świat 21 kwietnia, publiczne obchody jej urodzin odbywają się później, a data wydarzenia… zmienia się co roku. Jak to możliwe? W kwietniu zazwyczaj monarchini organizuje imprezę urodzinową dla swojej najbliższej rodziny, a uroczysta parada na jej cześć – Trooping the Colour – odbywa się dopiero w czerwcu.
            My w klasie Ia na lekcji angielskiego urodziny Królowej Elżbiety II obchodziliśmy, historię Jej panowania poznaliśmy, ile królowa ma lat się dowiedzieliśmy, świeczki na torcie liczyliśmy i wspaniałe portrety z życzeniami wykonaliśmy.
            Mamy nadzieję, że królowa Elżbieta II jeszcze wielokrotnie będzie miała okazję do świętowania urodzin, a my z pewnością z zaciekawieniem będziemy śledzić uroczystości towarzyszące temu wydarzeniu. Niech nam żyje!
Dla zainteresowanych ciekawostki o królowej w języku angielskim:

https://www.natgeokids.com/au/discover/history/monarchy/facts-about-the-queen-elizabeth-ii/

Opracowała: Eliza Malepszak

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress