Gryfuś

Autor: administrator dnia 7 października 2011 Brak komentarzy

miniatura06 października policjanci odwiedzili uczniów I klas. Pierwszaki otrzymały „Elementarze zasad bezpieczeństwa”, którego bohaterem jest sympatyczny Gryfuś. Uczniowie poznali ilustrowanego bohatera elementarza stworzonego przez policjantów właśnie z myślą o uczniach klas od I do III. Ten książkowy bohater przez wszystkie stronice elementarza, udziela cennych wskazówek na temat zasad bezpieczeństwa. Dzieci uczyły się i zapamiętywały ważne telefony alarmowe oraz dowiedziały się, że pod numery telefonów alarmowych nie wolno telefonować dla żartu czy zabawy. Pierwszaki uczyły się zasad prawidłowego przejścia przez drogę i obiecały, że będąc nawet na zielonym świetle będą rozglądały się w dwie strony. Uczniowie oglądali przedstawione przez policjantów kolorowe ilustracje przedstawiające np. niebezpieczne zabawy prądem, niepoprawne wychylanie się przez okno, zabawy z wodą.

Zobacz Galerię zdjęć

Opracowanie: p. Anna Gasińska

Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress