Dzień Mycia Rąk – SP3

Autor: administrator dnia 22 grudnia 2021 Brak komentarzy

W czwartek  16  XII 2021 roku dzieci w naszej świetlicy wzięły udział w obchodach Dnia Mycia Rąk, by podkreślić znaczenie wody i mydła w codziennej walce z zarazkami. To jedna z najskuteczniejszych metod profilaktyki zdrowotnej. Uczniowie zostali zapoznani z niebezpieczeństwem przenoszenia groźnych wirusów i bakterii (w tym covid-19) przez niemyte ręce. Często to prowadzi do groźnych chorób (np. grypa, salmonella). Wychowankowie wzięli udział w nauce prawidłowego mycia rąk przez 30 sekund. Następnie wszyscy poszli do łazienki by przećwiczyć zdobyte umiejętności z wykorzystaniem wody i mydła. Zadanie to okazało się bardzo ciekawym doświadczeniem, dającym poczucie dumy z własnych dokonań. Mamy nadzieję, że dzieci będą pamiętały jak ważna jest profilaktyka dla naszego zdrowia i poczucia bezpieczeństwa.

Opracowała:  Izabela Rynio