Główna » Bez kategorii

„ Dzień Drzewa” w szkolnej świetlicy SP 3

Autor: administrator1 dnia 2 listopada 2020 Brak komentarzy

W piątek 16 października 2020 roku w świetlicy szkolnej obchodzony był „ Dzień Drzewa”, którego idea związana jest z miłośnikiem przyrody Juliusem Sterlingiem Mortonem, który zachęcił Amerykanów do sadzenia drzew. Dzieci zostały zapoznane z zewnętrzną i wewnętrzną budową tego „skarbu natury”. Wymieniały znanych im przedstawicieli drzew liściastych i iglastych. Wysłuchały wiersza o tej roślinie i wypowiadały się na temat dbania o przyrodę i zagrożeń jakie na nią czekają. Wskazywały na ogromne jej znaczenie w świecie przyrody- domy dla zwierząt, czyste powietrze i odpowiednia wilgotność w jej otoczeniu. Obejrzały film edukacyjny o ciekawostkach związanych z naszym bohaterem. Zapoznały się z niezwykłym jej wykorzystaniem, np.: spiżarnia w baobabie. Następnie uczniowie wzięli udział w zabawach ruchowych ,którym towarzyszyła duża dawka dobrego humoru. Potem przystąpili do malowania drzewa w kolorach wiosenno- jesiennych.
Podjęte działania w świetlicy miały na celu propagowanie idei ochrony przyrody , pogłębienia wiedzy i kształtowania pozytywnego stosunku wobec niej.

Opracowała: Izabela Rynio

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress