Główna » Bez kategorii

Dzień Białej Bransoletki

Autor: administrator dnia 11 grudnia 2011 Brak komentarzy

biala mokCzy wiecie że na świecie są kraje, w których panuje głód, nie są przestrzegane prawa dziecka?

Dzień 9 grudnia w naszej szkole był Dniem Białej Bransoletki. Biała bransoletka to symbol walki z ubóstwem i głodem na świecie. Organizacją, która wspiera walkę z głodem, ubóstwem, łamaniem praw dziecka i człowieka jest ONZ – Organizacja Narodów Zjednoczonych.
Organizacja Narodów Zjednoczonych spisała prawa dzieci w Konwencji o Prawach Dziecka. Państwo, które do konwencji przystąpi, zobowiązuje się do przestrzegania zawartych w niej praw. W Polsce Konwencja obowiązuje od 1991roku – czyli 20 lat.

Uczniowie klasy III b i III c pod opieką p. M. Jakubowskiej i p. M. Loster przedstawili scenki, w  których omawiali prawa , jakie przysługują dzieciom. Ważne jest żeby każde dziecko dobrze je znało i zawsze mogło z nich korzystać. Należy jednak pamiętać i o tym, że korzystając z praw dziecka nie można ograniczać praw innych –kolegów, koleżanek czy dorosłych. Każdy musi pamiętać , że oprócz praw ma również obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka waszych rodziców, Polaka i człowieka. Każdy człowiek, czy to dziecko czy dorosły ma prawo do godnego życia w pokoju, miłości i w poczuciu bezpieczeństwa.

Pamiętajcie!!! Traktujcie innych tak, jak sami chcecie być traktowani

Cytując J. Korczaka :
„Dzieci nie będą dopiero, ale są już ludźmi, tak ludźmi są a nie lalkami, można przemówić do ich rozumu, odpowiedzą nam, przemówmy do serca, odczują nas. Dzieci są ludźmi, w duszy ich są zadatki tych wszystkich myśli i uczuć, które my posiadamy.”

Opracowanie: p. M. Jakubowska

Zobacz Galerię zdjęć

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2022 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress