Główna » Bez kategorii

Dzień Białej Bransoletki

Autor: administrator dnia 11 grudnia 2014 Brak komentarzy

10 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka i Dzień Białej Bransoletki – symbolu walki z ubóstwem. Tego dnia ludzie na całym świecie zakładają białe bransoletki, które są znakiem solidaryzowania się z Krajami Trzeciego Świata. To symbol dumy, odwagi i godności, z jaką mieszkańcy najuboższych rejonów świata zmagają się z nędzą. Jest to również hołd dla ofiar nędzy na całym świecie oraz znak solidarności i braterstwa z najuboższymi. Dzień Białej Bransoletki to także okazja do refleksji nad zaangażowaniem się każdego z nas w przezwyciężanie ubóstwa, w pomoc drugiemu człowiekowi.

SP 3 od wielu lat bardzo aktywnie włącza się w obchody Dnia Białej Bransoletki. Na nadgarstkach wszystkich uczniów, pracowników szkoły a nawet gości można tego dnia zobaczyć białe bransoletki. W tym roku dzieci dodatkowo założyły białe bluzki. Samorząd Uczniowski z pomocą opiekunek – Magdaleny Jakubowskiej i Agnieszki Wojciechowskiej – przygotował projekt, którego celem było przybliżenie najmłodszym uczniom z klas I-III realiów życia ich rówieśników z Krajów Trzeciego Świata. Przebrane w kolorowe stroje, odpowiednio ucharakteryzowane i uczesane uczennice z kl. VI d opowiadały chłopcom i dziewczynkom o warunkach życia, zwyczajach i edukacji dzieci z  Tajlandii – plemię Padaung – Anna Gutkowska; z Afryki – plemię Himba – Aleksandra Walczak oraz z Chin – Aleksandra Wysocka. Uczennice razem z panią M. Jakubowską odwiedziły również kołobrzeskie przedszkolaki z przedszkoli nr 3 i 10.

Dla wielu 5 i 6 latków udział w akcji był czymś zupełnie nowym. Dzieci były niezwykle zainteresowane życiem rówieśników z Krajów Trzeciego Świata. Miały też swoje pomysły na to, jak pomóc dzieciom dotkniętym ubóstwem.

Opracowanie: p. A. Wojciechowska

b1

b2b3b4b5b6b7b8b9b10b11

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2022 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress