Główna » Bez kategorii

DNI NIEMIECKIE – FINAŁ – SP3

Autor: administrator dnia 6 czerwca 2020 Brak komentarzy

Dni_niemieckie_logo_5Na zakończenie obchodów Niemieckiego Tygodnia  prezentujemy Wam fotorelację z zajęć online, które przygotowali i przeprowadzili uczniowie klas VII i VIII dla młodszych kolegów i koleżanek.

Julia, Marysia, Izabella, Ola, Igor oraz Marcel samodzielnie przygotowali ćwiczenia i gry interaktywne, których wykonanie podczas wspólnych zajęć pomogło uczniom klas czwartych powtórzyć i utrwalić poznane na lekcjach języka niemieckiego zwroty.

Ruletka, quiz, memory to tylko niektóre z atrakcji, dzięki którym  uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością liczebników, kolorów, nazw zwierzątek czy podstawowych zwrotów grzecznościowych.

Zarówno dla organizatorów jak i uczestników zajęć była to ogromna frajda. Uczniowie klas starszych mieli okazję podzielić się tym co mają- swoją wiedzą językową oraz sposobami na lepsze i bardziej skuteczne metody uczenia się i zapamiętywania. Uczniowie młodsi poza dobrą zabawą uświadomili sobie, jak dobrze można władać językiem dzięki  sumiennej i systematycznej pracy.

W załączeniu znajdziecie także odpowiedzi do krzyżówek oraz rozszyfrowane polskie odpowiedniki przysłów z poprzednich dni.

Dziękujemy za wspólną zabawę!!!

Opracowanie: p. A. Zagdańska i p. D. Maciejewska

ODPOWIEDZI_do_zadań

1 (4) 2 (5) 3 (4) 4 (6) 5 (4) 6 (3)

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress