Główna » Bez kategorii

„Dbajmy o Ziemię, jest naszym domem”

Autor: administrator dnia 24 kwietnia 2012 Brak komentarzy

Ziemia to nasza planeta. Żyją na niej ludzie, rośliny i zwierzęta. Ludzie jednak stworzyli zagrożenie dla całej przyrody. Często niszczą środowisko, w którym żyją. Ścieki z zakładów przemysłowych i gospodarstw domowych zatruwają wodę w rzekach i jeziorach. Dym z kominów zanieczyszcza powietrze. Wysypiska śmieci powodują skażenie gleby. A my oddychamy zatrutym powietrzem, pijemy zanieczyszczoną wodę, jemy żywność, która nam szkodzi, toniemy w śmieciach. W zatrutym środowisku chorują ludzie, giną rośliny i zwierzęta. Na szczęście ludzie zrozumieli, że niszcząc Ziemię niszczą siebie.
23.04.2012r. uczniowie z kl IIb, IIIc oraz uczennica z kl IIIa pod opieką p. G. Studzińskiej i p. M. Loster przygotowali apel z okazji Dnia Ziemi. Dzieci w kilku słowach uświadamiali koleżanki i kolegów, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, mówili o zagrożeniach, jakie niesie za sobą wyrzucanie elektrośmieci.

Opracowanie: p. M. Loster

1

2

3

4

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress