Czytamy młodszym kolegom i koleżankom!!!

Autor: administrator dnia 20 marca 2015 Brak komentarzy

W dniu 18 marca br. uczniowie klasy IV d postanowili zrobić niespodziankę młodszym kolegom i koleżankom z klasy I b. W trakcie pierwszej godziny lekcyjnej zaprezentowali utwory najwybitniejszych polskich pisarzy, przestrzegając zasad poprawnej wymowy i intonacji tekstu.

Czwartoklasiści zainicjowali także dyskusję na temat: „Przyjaciel mój…”- próba definicji przyjaźni, prawa i obowiązki przyjaciół, rola przyjaźni i jej zalety”. Pierwszoklasiści aktywnie włączali się w przebieg debaty, ujmując pojęcie przyjaźni w sposób stosowny do swojego wieku.

Sto razy już mówiłem,
gadałem bez końca
I wciąż będę Lechitom
smutnym przypominał,