Główna » Bez kategorii

Cyberprzestrzeń bez granic. – SP 3

Autor: administrator1 dnia 30 marca 2021 Brak komentarzy

W ramach projektu Kultura z dostawą do domu realizowanego przez Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu uczniowie klas 7 A, D, E i F wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach, na języku polskim oraz godzinie wychowawczej, prowadzonych przez Panią Annę Milke.

Na początku zajęć Pani Ania opowiadała uczniom o greckich muzach, przypomniała kim były, jakie pełniły funkcje i czym się zajmowały.

Następnie uczniowie rozmawiali o  mediach, jako dziesiątej muzie. Opowiadali o funkcjach mediów: informacyjnej, rozrywkowej, opiniotwórczej, edukacyjnej oraz kontrolnej. Siódmoklasiści przypomnieli sobie pojęcie reklamy, sloganu reklamowego, perswazji. Wskazywali elementy manipulacji w mediach, a także wymieniali wady i zalety reklamy jako komunikatu perswazyjnego oraz wskazywali przyczyny braku obiektywizmu w przekazach reklamowych. Przy okazji wspominali wpadki medialne, dyskutowali nad przyczynami takich zdarzeń oraz sposobami ich uniknięcia.

Kolejnym, bardzo ciekawym tematem dla uczniów, był netflor, czyli nowomoda językowa: memy, gify, łańcuszki szczęścia, demotywatory. Siódmoklasiści poznawali historię nowinek językowych, określili ich tematykę, a także wskazywali w nich sarkazm i ironię.  Wspólnie tworzyli galerię memów.

Był to nie tylko bardzo ciekawy sposób powtórzenia i utrwalenia wiadomości, ale także okazja do wyrażania własnej opinii na jakiś temat i obrony własnego zdania podczas dyskusji.

              Joanna Szydłowska

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress