Główna » Bez kategorii

Co w Świętach jest najważniejsze? – refleksje klasy Vb – SP3

Autor: administrator dnia 21 grudnia 2021 Brak komentarzy

Patryk: „Lubię święta bo to jest przyjemny czas, gdzie rodzina zasiada przy świątecznym stole, jest radość, miłość, wszyscy dają sobie prezenty. Święta kojarzą się z kolędami, śniegiem, prezentami i pachnącą choinką. Moim zdaniem w święta jest najważniejsza rodzina, to jak spędza świąteczny czas w miłości i radości. Kocham święta i przygotowania do nich.”

Hania: „Lubię święta ponieważ jest to czas który możemy spędzić z rodziną. Można na przykład wspólnie gotować, rozmawiać . Jest to po prostu czas w którym robimy więcej rodzinnych rzeczy. Składamy sobie życzenia oraz dajemy prezenty które sprawiają radość nie tylko dostawania ale również dawania. Święta kojarzą mi się z prezentami, rodziną,  chaosem, bałaganem (np. w kuchni na początku), opłatkiem.”

Sara: „To czas bliskości. Zawsze w święta czuję taką przyjemną atmosferę. Kojarzą mi się one z miłością i dobrem, z rodzinnym spotkaniem. W świętach najważniejsze nie są prezenty tylko spotkanie z bliskimi nam osobami i dzielenie się swoim dobrem.”

Marysia: „Dla mnie Święta Bożego Narodzenia są czymś wyjątkowym, uwielbiam je za to, że dzięki nim mogę się spotkać z bliskimi, miło spędzić czas i za to, że tworzą wspomnienia, które zostają z nami na zawsze. Święta Bożego Narodzenia kojarzą mi się z pięknymi przeżyciami, miło spędzonym czasem, ubieraniem choinki, pieczeniem pierników i prezentami. Moim zdaniem w świętach najważniejsze nie są prezenty, tylko czas spędzony z  bliskimi. Moim zdaniem jest to najważniejsze ponieważ to w rodzinie mamy wsparcie i to oni pomagają nam, troszczą się o nas i otaczają miłością, bez nich święta nie były by tak wyjątkowe i piękne. To dzięki nim te święta są wyjątkowe i radosne.”

Hania: „Lubię święta dlatego że mogę spotkać się z rodziną. Najbardziej w świętach lubię spędzać czas z rodziną, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i barszcz z uszkami. Moim zdaniem w święta najważniejsze jest dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i jedzenie przy wspólnym stole.”

Ania: „W świętach najważniejsze na pewno nie są rzeczy materialne. Owszem, prezenty, wykwintne potrawy, mieniące się wszystkimi kolorami tęczy ozdoby, dodają klimatu. Jednak, gdyby święta były tylko i wyłącznie powyżej wymienionymi rzeczami, a na naszym twarzach i bliskich, nie byłoby uśmiechów i, gdyby nikt nie posiadał chęci do sprawienia komuś radości i każdy poszedłby ze swoim prezentem do pokoju i został tam całą noc, to nie byłyby prawdziwe święta. Prawdziwe święta, to ciepło i szczęśliwie czas spędzony z bliskimi, zbliżenie się do siebie, pośpiewanie, np. kolęd oraz radość drugiej osoby. Właśnie to jest najważniejsze w świętach-nie to, ile prezentów dostanie się w tym roku. Czy więcej, czy może mniej niż w poprzednim. Nie to, ile potraw się spożyje, i jak dom będzie ozdobiony. Ważne jest to, aby każda osoba czuła , że czas spędzony z innymi był miły, ciepły, świąteczny i rodzinny.”

Szymon: „Lubię święta dlatego, że spędzam je w gromie najbliższych. Dom jest wtedy pięknie udekorowany, jest ubrana choinka i wszyscy są szczęśliwi. Oczywiście, lubię je również dlatego, że pod choinką pojawiają się świetne prezenty. Święta kojarzą mi się ze śniegiem rodzin i zapachem pierniczków. Moim zdaniem w świętach najważniejsze jest wspólne świętowanie i radość z narodzin Pana Jezusa.”

Refleksje zebrała wychowawczyni klasy Vb Agnieszka Wojciechowska

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2022 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress