Główna » Bez kategorii

Asy Trójki nadal w akcji – SP 3

Autor: administrator1 dnia 4 lutego 2021 Brak komentarzy

Po wielu cennych i bardzo kształcących doświadczeniach przyszedł czas na podsumowanie efektów kampanii społecznej poświęconej bezpieczeństwu w internecie „Cyberbohaterowie to my”. Odbiorcami akcji byli uczniowie klas I-III naszej szkoły, autorami natomiast uczniowie klasy 7d, laureaci minigrantu w programie Asy Internetu, realizowanego pod patronatem Fundacji Szkoła z Klasą. Za otrzymaną kwotę 1000 zł netto uczniowie mogli zakupić sprzęt oraz materiały biurowe potrzebne do realizacji działań.

Po udziale młodszych koleżanek i kolegów w zajęciach on line, opartych o takie wartości jak: Rozsądek, Uważność, Siła, Życzliwość i Odwaga, o których pisaliśmy już we wcześniejszym artykule, przyszedł czas na sprawdzenie zdobytej wiedzy uczniów w zadaniu finałowym.

Siódmoklasiści przygotowali dla młodszych uczniów internetowy escaperoom, którego historia rozgrywa się w budynku naszej szkoły. To tutaj niebezpieczny haker uwięził Szkolne Asy, blokując wszystkie zamki w drzwiach.  Zadaniem uczniów było uwolnienie  swoich starszych kolegów, poprzez rozwiązanie zadań i zagadek o tematyce cyberbezpieczeństwa.

Wszystkie zespoły uczniowskie wykazały się sprytem i  pomysłowością, z sukcesem wykonując kolejne polecenia.

Na zakończenie każdy z uczestników kampanii otrzymał wykonany przez Asy pamiątkowy dyplom z tytułem  Cyberbohatera.

Uczniowie otrzymali również za swoją aktywność i zaangażowanie drobne upominki przygotowane przez Fundację.

Mimo nadal trwającego zdalnego nauczania udało nam się zrealizować wszystkie zadania. Młodsi uczniowie podnieśli swoją świadomość dotyczącą właściwych zachowań i postaw w internecie. Starsi uczniowie mieli okazję podzielić się swoją wiedzą z młodszymi kolegami i koleżankami, mogli rozwinąć swoje kompetencje cyfrowe, a także nabrać doświadczenia w publicznych wystąpieniach. Czekamy tylko na moment, kiedy będziemy się mogli spotkać i zobaczyć na żywo w budynku szkoły.

Asy nie kończą swojej działalności, ale już szykują kolejne niespodzianki z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu J !

 

Opracowanie: Szkolne Asy Internetu wraz z opiekunem p. A. Zagdańską

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress