Apel o życiu i twórczości Janusza Korczaka

Autor: administrator dnia 5 czerwca 2012 Brak komentarzy

W maju tego roku  Samorząd Uczniowski przygotował apel poświęcony życiu i twórczości Janusza Korczaka.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi faktami i wydarzeniami z życia „Starego Doktora”. Przedstawiciele samorządu przypomnieli uczniom tytuły najpopularniejszych książek Janusza Korczaka napisanych dla najmłodszych.

Uczestnicy apelu dowiedzieli się, że już przed wojną był ktoś kto mówił: „Nie wolno zostawić świata takiego jakim jest”. Ktoś kto uczył dzieci samodzielności, sumienności i różnych umiejętności praktycznych. Celem apelu było przypomnienie ile dobrego Korczak zrobił dla dzieci; jak
o nie walczył i jak się dla nich poświęcił. Apel zakończono słowami, które kiedyś, przed laty
Janusz Korczak skierował do swoich podopiecznych z Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej:

„Niech będzie mało smutku i łez, a dużo radości”.

Opracowanie: p. M. Jakubowska

1

2

Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress