Akcja „Warto być dobrym”

Autor: administrator dnia 22 lutego 2012 Brak komentarzy

rower..Nasza szkoła razem z 1500 innymi placówkami z całej Polski bierze udział w akcji „Warto być dobrym” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO.

Akcja „Warto być dobrym” to największa kampania edukacyjna w Polsce, kreująca w dzieciach dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, a także promująca zachowania prospołeczne i wolontariat.

Głównym elementem akcji jest konkurs, którego główną nagrodą jest rower górski marki KROSS. Od początku semestru dzieci rywalizują w spełnianiu dobrych uczynków do końca roku w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. Na koniec roku pod okiem wychowawcy dzieci będą wybierały w każdej klasie ucznia, który okazał się najlepszy, a wśród najlepszych z całej szkoły zostanie rozlosowany rower.

Rower jest już u nas w szkole, a prócz roweru otrzymaliśmy od stowarzyszenia „Przyjazna Szkoła” multimedialny pakiet edukacyjny „Akademia Umysłu 2”
do szkolnej biblioteki oraz baner akcji, który wisi na korytarzu , na I piętrze. Kolorowy baner oprócz logo patronów i sponsorów głównych, posiada 52 miejsca na naklejki, które może wykupić prawie każda firma lub osoba prywatna przykładając jednocześnie rękę do czynienia dobra. Jedna naklejka to koszt 100 zł, każdy może wykupić od 1 do 1500 takich cegiełek jednak tylko jedną na szkołę. Cała akcja jest koordynowana przez infolinię, gdzie kilkudziesięciu konsultantów pod numerem 801 999 333 informuje o wszelkich szczegółach.

10 najlepszych szkół, które będą miały najwyższy współczynnik dzieci, które wywiązały się z deklarowanych zadań do wszystkich uczniów, otrzyma po 10 000 zł na cel pożyteczny dla całej społeczności lokalnej, który wybiorą dzieci.

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji.
Nic nie tracicie, a oprócz roweru możecie zyskać dobre samopoczucie ze spełniania dobrych uczynków. Dobro powraca ze zdwojoną siłą.

Zapraszamy do obejrzenia filmu reklamującego akcję „Warto być dobrym”

dzieci które zadeklarowały swój udział w akcji.Dzieci, które zadeklarowały swój udział w akcji „Warto być dobrym”

Nagroda w konkursie „Warto być dobrym”-  rower

Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress