Główna » Bez kategorii

Akcja „To nie krasnoludki palą śmieci”

Autor: administrator dnia 15 listopada 2011 Brak komentarzy

miniatura14 listopada w ramach VII Dnia Czystego Powietrza uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu włączyli się do akcji „To nie krasnoludki pala śmieci” zorganizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA.

Wykorzystując materiały fundacji przeprowadzono pogadanki w klasach I – III i lekcje tematyczne w klasach IV – VI, na których:

–  sporządzono plakaty przeciw paleniu śmieci,

–  pisano listy do dorosłych i lokalnych mediów informujące o tym, jak niebezpieczne dla organizmów żywych jest spalanie śmieci w piecach domowych,

–  poinformowano media o działaniach szkoły,

–  zorganizowano happening przeciwko spalaniu śmieci.

Uczniowie klas I – III poprzebierani za krasnoludki wręczyli listy: Prezydentowi Miasta p. J. Gromkowi, Wiceprezydentowi Miasta p. A. Mieczkowskiej, Naczelnikowi Wydziału Oświaty Kultury i Sportu p. R. Kociubie, Dyrektorowi ZSE – H p. Z. Stankiewiczowi, Wicedyrektorowi ZSE – H p. A. Kowalczykowi, Inspektorowi ds. Ochrony Środowiska Wydziału Komunalnego p. P. Ulewiczowi, dorosłym odwiedzającym szkołę i spotkanym na mieście.

W naszej szkole odbył się również krótki apel „To nie krasnoludki palą śmieci”, przygotowany przez uczniów klasy III c, na którym najmłodsi wystosowali prośbę do mieszkańców Ziemi.


„ Wszyscy zawsze dbajmy o Ziemię,

aby oazą dla nas była.

By jej człowiek nie zaśmiecał,

pełnią życia nam tętniła.”

Zobacz Galerię zdjęć

 

Szkolny koordynator: p. Ewa Buszac

Wychowawca klasy III c: p. Marlena Loster

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress