Akcja Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj! – SP3

Autor: administrator dnia 20 grudnia 2021 Brak komentarzy

Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.

W tym roku uczniowie klasy 3a, 4a i 4b zdecydowali się wykonać samodzielnie kartki, według własnego pomysłu. Dla młodszych dzieci udział w akcji był również dobrą okazją do nauki adresowania kopert czy wycieczki na pocztę.

Wykonane kartki, w które uczniowie włożyli całe serce, trafiły bądź wkrótce trafią do członków rodziny, szkolnych kolegów i koleżanek oraz przyjaciół szkoły.

O tym, dlaczego jeszcze wysyłanie kartek jest ważne, poniżej:

• Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
  • To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
  • Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi – możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
  • Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
  • Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
  • To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
  • To naprawdę łatwe i fajne.

Opracowanie: p. A. Zagdańska