Główna » Bez kategorii

Akademia Odkrywców w „Trójce”

Autor: administrator dnia 26 maja 2015 Brak komentarzy

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marynarzy Polskich uczestniczyli w wystawie pn. Akademia Odkrywców. W tej wystawie uczestniczyli również uczniowie klas pierwszych, dla których eksperymenty naukowe były prawdziwą kopalnią wiedzy.

Odkrywcy na Akademii.

Jak możemy przeczytać na stronie: www. pomyslowafabryka.pl –  Akademia Odkrywców to interaktywna wystawa edukacyjna skierowana głównie do dzieci i młodzieży. Składa się z zestawu instalacji do samodzielnego eksperymentowania i poznawania zagadnień fizycznych i technicznych. Wystawa ma ułatwiać zrozumienie świata i pokazać, że nauka i technika są integralną częścią codzienności.  Wystawa to szansa dla odwiedzających na nowatorską formę edukacji i poznawanie świata przez samodzielne doświadczenia. W czasach szybko rozwijającego się postępu technicznego nie można ograniczać dzieci do edukacji wyłącznie podręcznikowej.

Na wystawie obowiązywała zasada: „DOTKNIJ, SPRAWDŹ, ZROZUM”. To  całkowite  przeciwieństwo klasycznego muzeum. Tu osoby prowadzące zachęcały do dotykania i eksperymentowania, bo tylko w ten sposób można efektywnie uczyć się, poznawać świat i zagadnienia nimi rządzące.

Akademia Odkrywców to zestaw 25 eksponatów – stanowisk do  poznawania zagadnień w sposób niewerbalny. Uczestnicząc w wystawie uczniowie zbudowali most bez użycia jednego gwoździa,  poznali namacalnie zmysły człowieka, zobaczyli coś czego inni nie widzą w trakcie złudzeń optycznych,  przekonali się jak funkcjonuje mózg człowieka, zrozumieli zjawisko zorzy polarnej oraz usłyszeli,  z jakim opóźnieniem rozchodzi się dźwięk.

Po zapoznaniu się z eksponatami każdy uczeń miał chwilę, by samodzielnie popróbować wykonać doświadczenia, które indywidualnie ich zainteresowały.  To była prawdziwa i dla pierwszaków pierwsza lekcja fizyki.

wystawa4wystawa6wystawa10wystawa11wystawa13wystawa14wystawa19wystawa20wystawa22wystawa23wystawa25

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2022 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress