4 a w projekcie „Skarby Bałtyku” – SP3

Autor: administrator dnia 12 stycznia 2022 Brak komentarzy

Uczniowie klasy 4a pod opieką wychowawczyni Agnieszki Zagdańskiej uczestniczyli w projekcie „Skarby Bałtyku” pod patronatem Kołobrzeskiej Grupy Producentów Ryb.

Uczniowie podczas lekcji wychowawczych dowiedzieli się, jak powstał Bałtyk i jakie gatunki morskie zamieszkują jego głębiny oraz które ryby warto jeść i kiedy, by dbać o regenerację zasobów morskich. Czwartoklasiści wiedzą, jak rozpoznać świeżą rybę oraz jak ją przyrządzić, a także jakie składniki dostarczamy organizmowi spożywając ten produkt.

Uczniowie potrafią także udzielić odpowiedzi na pytania, dlaczego Morze Bałtyckie jest najmłodsze, najsłodsze, najpłytsze i najzimniejsze na świecie.

Po wzbogaceniu wiedzy na temat podwodnego królestwa Bałtyku przyszedł czas na działanie praktyczne. Uczniowie według własnego pomysłu stworzyli pracę plastyczną zachęcającą do dbania o morskie wody. Każdy z uczniów rozwiązał również test sprawdzający ich wiedzę zdobytą w czasie zajęć.

Praca nad projektem sprawiła uczniom wiele satysfakcji, a otrzymana od organizatorów przesyłka z pięknymi albumami edukacyjnymi „Skarby Bałtyku”  mnóstwo radości.

Opracowanie: p. A. Zagdańska