Główna » Bez kategorii

„Każdy język obcy daje ci nowe życie…”

Autor: administrator dnia 28 września 2011 Brak komentarzy

ang miniatura„Każdy język obcy daje ci nowe życie; jeżeli znasz tylko jeden język, żyjesz tylko raz”

Europejski Dzień Języków Obcych ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku to festiwal językowej różnorodności i możliwość, żeby przekonać się, że nauka języków może być świetną zabawą i fascynującą przygodą.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4.

Miał on na celu popularyzację nauki rozmaitych języków obcych. Do rywalizacji przystąpiły trzyosobowe drużyny klas V i VI ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4, razem 24 uczniów. Uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi krajów Europy, ich kultury, języków i zwyczajów. Uczniowie wykazali się rozległą wiedzą a jedna z naszych drużyn w składzie: Zuzanna Kubiak, Alicja Kozber, Małgorzata Kulińska  zajęła II miejsce. Pozostałe drużyny walczyły bardzo zacięcie i również doskonale sobie poradziły. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy pani Jolancie Kunert za włączenie się w przygotowanie uczniów do konkursu.

Zobacz Galerię zdjęć

Opracowanie: p. Agnieszka Wojciechowska, nauczyciel j. angielskiego

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2021 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress