Główna » Bez kategorii

60 lat Szkoły Podstawowej nr 3

Autor: administrator dnia 2 listopada 2019 Brak komentarzy

Nie czterdzieści, a 60 lat minęło i nie jak jeden dzień tylko jak kilkanaście tysięcy uczniowskich i nauczycielskich dni.

Nasza szkoła 25 października obchodziła swoje zaszczytne- sześćdziesiąte urodziny. Jubileusz ten, to przede wszystkim święto wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy uczyli się, uczą, pracowali i pracują w naszej szkole.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną przez Proboszcza Parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny ks. dr Andrzeja Pawłowskiego, który pięknymi słowami dziękował za dotychczasową i prosił o przyszłą pomyślność i błogosławieństwo dla dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców.

O godzinie 11:00 rozpoczęła się gala w samej szkole. Na urodziny naszej Jubilatki, przybyło wielu znakomitych Gości. Pięknie udekorowana, szkoła i sala gimnastyczna ze szczęścia i dumy pękały w szwach.

Szanownych Gości, zgromadzonych, obecnych i byłych nauczycieli, dyrektorów, uczniów, rodziców oraz kołobrzeskie media przywitała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Pani Iwona Olszewska. Miłe słowa pełne wspomnień skierowali do wszystkich obecnych między innymi: Pani Anna Mieczkowska- Prezydent Miasta Kołobrzeg, Pan Piotr Lewandowski- przewodniczący Rady Miasta Kołobrzeg, Pan Tomasz Tamborski- starosta powiatu kołobrzeskiego, Pan Bogusław Ogorzałka- zachodniopomorski wicekurator oświaty, Pani Agnieszka Swastek- przewodnicząca ZNP oraz Pani Elżbieta Plewako- przewodnicząca NSZZ Solidarność.   Na ręce Pani Dyrektor składano kwiaty, dyplomy, statuetki i odznaczenia. Prezes Zarządu Oddziału Miejskiego TPD w Kołobrzegu Pan Adam Swat wręczył dla szkoły, na ręce Pani dyrektor, odznakę Przyjaciela Dzieci .

Uczniowie Trójki w prezencie otrzymali gry planszowe, maskotki oraz słodycze.

Część oficjalną poprowadziła nasza koleżanka Pani Magdalena Jakubowska.

Po pięknych przemowach wszystko ruszyło jak wspaniała LOKOMOTYWA za sprawą uczniów naszej szkoły, którzy przedstawili szkolną adaptację wiersza Juliana Tuwima pod takim właśnie tytułem,  stworzoną przez Panią Annę Gasińską.

Porcji wzruszeń dostarczył natomiast występ naszego szkolnego Chóru Kontrapunkt pod batutą Pani Bożeny Czernous.

Po części artystycznej, przyszedł czas na zwiedzanie szkoły. Można było obejrzeć stare kroniki, zdjęcia, wspomnieć dawne czasy ze szkolnej ławki w „Sali Pamięci”, a także zrobić zdjęcie. Każdy mógł uwiecznić swój pobyt w Księdze Pamiątkowej. Była to także wspaniała okazja do spotkań przeszłości z teraźniejszością, refleksji nad bogatą historią szkoły. Nie obyło się bez łez radości, uścisków i wspomnień.

Nasza Jubilatka nie mogła wymarzyć sobie lepszych urodzin.

Dziękujemy wszystkim Gościom, uczniom i nauczycielom za uświetnienie 60-lecia naszej szkoły.

„ Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa, wtedy proste- DZIĘKUJEMY- zawiera wszystko, co chcemy wyrazić.”

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marynarzy Polskich składają serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom, firmom oraz osobom prywatnym, które wsparciem finansowym i rzeczowym przyczyniły się do uświetnienia uroczystości    60- lecia naszej szkoły.

Serdecznie podziękowania składamy na ręce:

  1. Firmy Ogólnobudowlanej „ Dekor” Dariusza Gołębiowskiego,
  2. Hurtowni REZON Fashion & Trendy,
  3. Pana Bogdana Sadzy,
  4. Pana Tomasza Tadzika, kierownika E. Leclerc Kołobrzeg,
  5. Państwa Anny i Remigiusza Kazana,
  6. Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3.

Opracowanie: p. J. Szydłowska

Foto: p. A. Zagdańska

1 3 4 5 6 7 8 10 11 12 13 15 16 17 18

 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2020 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress