Główna » Bez kategorii

Z wizytą w Zespole Szkół Ekonomiczno- Hotelarskich – SP3

Autor: administrator dnia 28 października 2019 Brak komentarzy

W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w szeregu zajęć przygotowanych i przeprowadzonych przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomiczno- Hotelarskich w Kołobrzegu.

Podczas warsztatów fotograficznych uczniowie klasy VI a i VI d uzyskali wiele cennych wskazówek, jak wykonać dobre i ciekawe zdjęcie. Dowiedzieli się także, w jaki sposób operować światłem, dobierać tło, uwydatnić postać znajdującą się na fotografii.

Uczniowie klasy VII a zapoznali się natomiast z tajnikami zawodu hotelarza. Dowiedzieli się, jakie zasady obowiązują pracowników hoteli podczas obsługi gości. Mogli również odbyć krótką praktykę w pokojach hotelowych, ucząc się, w jaki sposób ułożyć pościel czy dekoracyjnie wyeksponować ręczniki.

Z warsztatów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia skorzystali uczniowie klas II a, III b i V b. Dzieci miały szansę poznać zasady postępowania po wypadku ( m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ocena stanu zdrowia poszkodowanych, obserwacja czynności życiowych, opanowanie poważnych krwotoków).

Na lekcję języka niemieckiego została zaproszona klasa VII b. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, a także wzbogacić słownictwo dotyczące turystyki czy pobytu w hotelu. Na uczniów czekały puzzle, zagadki i gry językowe. Starsi koledzy również pozostawali do dyspozycji, służąc pomocą.

Podczas wizyty w ZSE-H uczniowie zostali zapoznani również z ofertą edukacyjną placówki. Niektórzy z odwiedzających będą musieli bowiem już wkrótce podjąć decyzję o wyborze nowego, kolejnego  miejsca do nauki oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Opracowanie: p. A. Zagdańska

1 (Medium) 2 (Medium) 3 (Medium) 4 (Medium)

btrhdr

btrhdr

8 (Medium) 9 (Medium) 10 (Medium)start (Medium)

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2020 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress