”Dzień Jabłka” w świetlicy szkolnej – SP3

Autor: administrator dnia 6 października 2019 Brak komentarzy

W poniedziałek 30 września 2019 r. w świetlicy szkolnej  rozpoczęliśmy nasz comiesięczny cykl „ Dzień z Owocem/Warzywem” .W tym miesiącu obchodziliśmy „Dzień Jabłka”. Dzieci zapoznały się z właściwościami odżywczymi jabłka oraz  najpopularniejszymi  w Polsce odmianami  tego owocu. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek.

Świetliczaki ze smakiem degustowały jabłuszka i sok jabłkowy. Samodzielnie wykonywały również przepyszne i zdrowe zarazem szaszłyki jabłkowe z chrupkami kukurydzianymi . Dzieciom bardzo smakowały własnoręcznie wykonane szaszłyki ,ale dużą  atrakcją, okazało się również samo ich robienie.

Na zakończenie naszego owocowego dnia , uczniowie  wykonali prace plastyczne -jabłka techniką origami  oraz wydzierania z użyciem kolorowego papieru .

Natalia Klimczak, Paulina Rogoża. Magdalena Czapiewska-Grząkowska

dav