Główna » Bez kategorii

Klasa VII B na spotkaniu z dr. Maciejem Dębskim – SP3

Autor: administrator dnia 2 października 2019 Brak komentarzy

Dzięki gościnności Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima w Kołobrzegu uczniowie klasy VII b mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z dr. Maciejem Dębskim, socjologiem społecznym oraz prezesem Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG.

Chociaż pojęcie fonoholizmu, któremu poświęcone były zajęcia, nie było  uczniom obce, wszyscy słuchali z wielką uwagą, uczestnicząc jednocześnie aktywnie w dyskusji.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wynikami badań dotyczącymi wykorzystywania mediów cyfrowych na no dzień, poznali historię pierwszej wysłanej wiadomości w sieci, symptomy i skutki uzależnienia, a także sposoby codziennych rozwiązań.

Korzystanie z nowoczesnych technologii nie jest niczym złym. Dzięki internetowi możemy komunikować się na duże odległości, kształcić się i rozwijać swoje pasje, w błyskawiczny sposób uregulować płatności czy załatwić sprawy urzędowe. Zasoby sieci są również bogatym źródłem wiedzy i informacji z wielu dziedzin nauki i techniki.

Najważniejsze jest, aby w korzystaniu ze smartfonów czy innych urządzeń cyfrowych zachować umiar i zdrowy rozsądek. Dbajmy o relacje międzyludzkie w domu i w szkole, pozostając przy tym  offline.

Opracowanie: p. Agnieszka Zagdańska

1_start. (Medium)
2 (Medium) (10) 4 (Medium) (7) 3 (Medium) (10)

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2020 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress