Główna » Bez kategorii

Solidarność. Podaj dalej! Spotkanie w Paryżu – SP3

Autor: administrator dnia 1 października 2019 Brak komentarzy

solidarnosc_podajdalej_logo_-300x300 (1)Jest mi niezmiernie miło poinformować, że nauczycielka naszej szkoły pani Agnieszka Wojciechowska, jako jedna z pięciu osób z Polski, weźmie udział w  międzynarodowym spotkaniu podsumowującym program edukacyjny „Solidarność. Podaj dalej!”, które odbędzie się w Paryżu w listopadzie tego roku. Organizatorzy programu to Fundacja Szkoły z Klasą oraz zagraniczni partnerzy La Ligue de l’enseignement (Francja) Fundación Cives (Hiszpania) i Centar za Mirovnije Studije (Chorwacja).

Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk z nauczycielami i ekspertami edukacyjnymi z innych krajów, oraz do zaprezentowania efektów programu międzynarodowej publiczności. Polskę reprezentować będzie pięciu nauczycieli ze szkół, które wyróżniły się szczególnym zaangażowaniem i aktywnością.

Program „Solidarność. Podaj dalej!”, w którym nauczyciele „Trójki” brali udział w latach 2018 i 2019, daje młodym ludziom impuls do refleksji na temat różnorodności i różnych form dyskryminacji, uczy analizowania obrazów, budzi ciekawość i zainteresowanie innymi, rozwija krytyczne myślenie i wyobraźnię. Uczy analizować własne uprzedzenia i stawiać im czoło. Program opiera się na francuskiej akcji Jouons la Carte de la Fraternité prowadzonej przez La Ligue d’Enseignement od 2002 roku i realizowany jest w wymiarze międzynarodowym dzięki finansowaniu ze środków Komisji europejskiej, programu Erasmus+.

Dziękuję  koordynatorce pani Agnieszce Zagdańskiej oraz całemu 10 osobowemu zespołowi pracującemu przy programie Fundacji Szkoły z Klasą „Solidarność. Podaj dalej!” za zaangażowanie, zapał i entuzjazm podczas dwuletniej realizacji zadań i celów projektu.

Dyrektor Szkoły Iwona Olszewska

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2020 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress