Główna » Bez kategorii

Europejski Dzień Języków w Trójce

Autor: administrator dnia 29 września 2019 Brak komentarzy

Każdego roku 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków.  To coroczne święto zwraca uwagę na bogactwo języków w Europie oraz na fakt, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami. Jest to również okazdo  promowania wielojęzyczności na terenie całej Europy oraz zachęcania do nauki języków obcych.

Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 3 przyłączyła się do obchodów tego wydarzenia. Już od rana na lekcjach języka angielskiego oraz niemieckiego czekało na uczniów wiele atrakcji: prezentacje, projekty, łamańce językowe, nauka nowych słówek  oraz quizy ze znajomości języków obcych, kultur i osobliwości poszczególnych krajów.  Zajęcia językowe były również okazją do dyskusji na temat korzyści, jakie niesie ze sobą znajomość języków obcych. Uczniowie mogli również wymienić się swoimi sprawdzonymi i skutecznymi sposobami na naukę języków, zapamiętywanie słówek czy zagadnień gramatycznych.

Dodatkową atrakcją dla uczniów była możliwość obejrzenia apelu przygotowanego przez  klasę Ve. Uczniowie zapoznali swoich kolegów z historią ustanowienia Europejskiego Dnia Języków oraz udzielili kilku cennych rad odnośnie ich efektywnej nauki. Gościem specjalnym uroczystości był pan Mariusz Juszko z Punktu Informacji Europejskiej w Kołobrzegu, który m.in. omówił zadania i zasady funkcjonowania placówki, a także  zachęcał do aktywnej nauki języków. Podczas apelu  można było również usłyszeć wiersze i piosenki wykonane w różnych językach europejskich.

Składamy serdeczne podziękowania partnerowi naszej uroczystości Punktowi Informacji Europejskiej w Kołobrzegu za przekazanie licznych prezentów.  Dzięki upominkom aktywność, ogromna kreatywność oraz wiedza naszych uczniów mogła zostać tego dnia dodatkowo nagrodzona.

Nauczycielki języków obcych

1_EDJ_1

2_EDJ_2 (1) 3_EDJ_3 4_EDJ_4 5_EDJ1_5_ 6_EDJ_6

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2020 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress