Główna » Bez kategorii

Finał programu Szkoła z klasą 2.0 – SP3

Autor: administrator dnia 1 czerwca 2019 Brak komentarzy

W tym roku już po raz trzeci przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu „Szkoła z klasą 2.0”, którego patronat sprawują Fundacja Szkoła z Klasą, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Gazeta Wyborcza oraz Polsko- Amerykańska Fundacja Wolności.

Zgodnie z tegorocznym hasłem: Weź szkołę w swoje ręce zadbaliśmy o to, aby to uczniowie włączyli się do pracy, mogli zabrać głos na każdym etapie realizacji programu, mogli współdecydować o podejmowanych działaniach, a także  wziąć odpowiedzialność za zmianę wprowadzaną w szkole.

Pierwszym naszym zadaniem było wybranie spośród 10 obszarów  tego, w obrębie którego chcemy naszą szkołę rozwijać i udoskonalać.

Zdecydowaliśmy się na Otwartość, szerzenie idei solidarności międzypokoleniowej, łamanie barier, współpracę  i integrację ze środowiskiem lokalnym.

Kolejnym krokiem etapu I była analiza zasobów szkoły pod kątem wybranego obszaru oraz zebranie oczekiwań i potrzeb członków szkolnej społeczności.

Etap II polegał na przeprowadzeniu zaplanowanego badania potrzeb wśród społeczności szkolnej, analizy wyników oraz sformułowaniu celu dla naszej szkoły. Uczniowie w poszczególnych klasach dyskutowali o tym, jakie działania w naszej szkole sprawdzają się, a jakich brakuje, w jaki sposób możemy kształcić wśród koleżanek i kolegów postawy solidarnościowe, skierowane na współpracę międzypokoleniową i łamanie barier.

Podczas etapu III stworzyliśmy wspólnie plan i harmonogram pracy.

Wszystkie zaplanowane aktywności dotyczyły współpracy z  Klubem Seniora działającym w Kołobrzegu.

Podczas etapu IV wdrożyliśmy wszystkie nasze pomysły w życie.

Działania w ramach nawiązanej współpracy przebiegały dwuetapowo. Na początku  złożyliśmy wizytę seniorom w ich klubie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie na tę okazję przygotowali montaż słowno- muzyczny  oraz własnoręcznie wykonane upominki.  Spotkanie z klubowiczami było  dobrą okazją  do wspólnej zabawy, rozmów i  integracji, przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez naszych gospodarzy.

Rewizytę w naszej szkole, zaplanowaną i zorganizowaną 31 maja,  przygotowaliśmy z wielką dbałością. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego śpiewania. W repertuarze nie zabrakło oczywiście przebojów z młodości zaproszonych przez nas gości. Po wysłuchaniu utworów seniorzy mieli okazję współpracować z  uczniami podczas zajęć plastycznych, wykonując wspólnie szklane lampiony. Dużo radości sprawiło im również fotografowanie się z przedstawicielami młodszego pokolenia. Nie tylko na  twarzach naszych gości, ale również uczniów było widać uśmiech  i łzy wzruszenia. Do najczęściej podawanych odpowiedzi podczas podsumowania zaprzyjaźnieni przez nas seniorzy podawali: rodzinny nastrój, radość z zabawy z młodzieżą, miłą atmosferę, wspólne śpiewanie, gościnność i pyszny sernik J !

Wierzymy, że tego typu działania staną się stałą praktyką naszej szkoły!

Opracowanie: Szkolny Zespół  Programu „ Szkoła z klasą”.

start

1 (1)

kolaż 3_a kolaż 4_a kolaż 5a kolaż 6a 2

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2019 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress