Główna » Bez kategorii

Uczniowie kołobrzeskiej „Trójki” na Paradzie Schumana w Warszawie – SP3

Autor: administrator dnia 14 maja 2019 Brak komentarzy

Samorząd Uczniowski kołobrzeskiej „Trójki” został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Europejczyk odczuje, co Parlament zdecyduje”, organizowanego przez Polską Fundację im. Roberta Schumana. W ramach wyróżnienia 13 uczniów naszej szkoły wyjechało do Warszawy, by wziąć udział w Paradzie Schumana.

W tym roku ranga wydarzenia była szczególna – obchodziliśmy 15 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Parada wystartowała w samo południe, a trasa prowadziła z Krakowskiego Przedmieścia przez plac Zamkowy, ulice Senatorską, Moliera i Królewską do Miasteczka Schumana. W barwnej kolumnie , w pięknym słońcu i przy dźwiękach bębnów uczestnicy imprezy nieśli transparenty z nazwami swoich miejscowości, niebieskie i żółte baloniki oraz flagi UE i Polski.

Paradzie Schumana towarzyszyło Miasteczko Schumana – uliczny festyn w centrum Warszawy, miejsce spotkań i rozmów z ekspertami, prezentacji najciekawszych inicjatyw organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, a także konkursy, animacje, gry edukacyjne. W namiotach znalazły się stanowiska m.in. Komisji Europejskiej, uczniowskich klubów europejskich, Parlamentu Europejskiego, społeczności „Tym razem głosuję”, namiot programu Erasmus+ i społeczności Erasmus Student Network, a także namiot Warszawskiego Transportu Miejskiego i jego akcji „Kierunek życzliwość” z miejscem zabaw dla dzieci.

Udział w Paradzie Schumana był dla nas niezwykłym wydarzeniem. Przy okazji mogliśmy również zwiedzić Stare Miasto, zobaczyliśmy Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, Kościół Świętego Krzyża, w którego filarze została wmurowana urna z sercem Fryderyka Chopina, Pomnik Nieznanego Żołnierza. Mieliśmy także okazję,by spędzić czas w ogrodach Zamku Królewskiego i uczestniczyć w wystawie królewskich kwiatów – róż.

Opracowanie: opiekunki Samorządu Uczniowskiego – Agnieszka Wojciechowska i Magdalena Jakubowska

60136305_2312835622085406_8110181264658530304_o

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2019 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress