„Bajkowy miszmasz” – uczniowie „Trójki” celebrują Dzień Teatru

Autor: administrator dnia 6 kwietnia 2019 Brak komentarzy

Dzień Teatru na stałe wpisał się w coroczny kalendarz szkolny. Kostiumy, rekwizyty, długie przygotowania spektaklu teatralnego, wcielenie się w rolę to tylko niektóre aspekty teatralnych kulis. Nie lada gratką dla społeczności szkolnej była tegoroczna niespodzianka przygotowana przez uczniów klasy IV b. Młodzi aktorzy przygotowali przedstawienie teatralne, które spotkało się z wyrazami uznania, głównie przez ujawniony podczas inscenizacji talent do rozbawiania publiczności.

I tak w całkiem wiosennym nastroju, 1 kwietnia, społeczność szkolna mogła obejrzeć udaną inscenizację pt. „Bajkowy miszmasz”. Spektakl podzielony był na dwie części. W pierwszej baśniowe postacie czekały na pociąg pospieszny z Kraju Fantazji do Krainy Bajek. W międzyczasie Jaś i Małgosia (w tej roli Franciszek Moszko i Julia Górecka) uciekali przed złym wilkiem (Amelia Stranc) i jeszcze gorszą Babą-Jagą (niesamowicie dobra kreacja aktorska Mai Janczewskiej), niezwykle pomocny okazał się Czerwony Kapturek, który oczarował widzów (cudowna i niebywale sugestywna w swej roli Izabela Żulicka). Sytuację załagodził Król Baj (Dorian Moszczyński), który nakazał wszystkim wrócić do swych bajek.

W drugiej odsłonie szkolnej sztuki teatralnej widzowie wkroczyli w świat biednej dziewczyny Frani (Kamila Dziubka), która musiała usługiwać swojej macosze (Iza Żulicka) i jej wyrodnym córkom (Julia Górecka i Wiktoria Przybysz). Jednak ta historia tylko fabułą przypominała tradycyjną wersję dobrze znanej baśni o Kopciuszku i zagubionym pantofelku. Nasi czwartoklasiści „odmłodzili”, wręcz unowocześnili ten utwór. Król (Jan Rowiński) i Królewicz (Adam Wojtaszek) używali nowoczesnych technologii, a całości towarzyszyła współczesna muzyka.

Widzom do gustu szczególnie przypadł finał, podczas którego spełniła się przepowiednia Wróżki (Amelia Stranc w pięknym, aż do pozazdroszczenia, „bajkowym” kostiumie).

Warto zaznaczyć, że inscenizacja okraszona była różnymi utworami, począwszy od słynnych dziecięcych piosenek z lat 80. Ciekawy był już początek przedstawienia, czyli recytacje w wykonaniu Wiktora Kotowskiego i Adama Łabika, którzy wprowadzili publiczność w świat teatru. Na uwagę zasługuje również rola Zapowiadacza/Jana (Wiktor Musiałowski), którego przerywniki stanowiły wspaniały, komiczny dodatek do obu części teatralnego apelu.

Czwartoklasiści ujawnili niepodważalny talent aktorski, pokazali, że na scenie rozgrywa się przedstawienie i odbywa się niezwykła podróż w świat wyobraźni, w kręgu wartości, takich jak: miłość, przyjaźń, sprawiedliwość.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców za wsparcie i pomoc przy realizacji tego wyjątkowego, teatralnego widowiska.

Opracowanie: p. Beata Kalota

20190401_122806 20190401_122816 20190329_155240