Główna » Bez kategorii

Realizacja projektu „Aktywna tablica” – SP3

Autor: administrator dnia 6 kwietnia 2019 Brak komentarzy

W ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno- komunikacyjnych „Aktywna tablica” również nasza szkoła  wzbogaciła się o  nowy sprzęt, w który zostały wyposażone dwie sale lekcyjne.

Już w grudniu  2018 roku monitory interaktywne stały się narzędziem pracy naszych nauczycieli oraz są wykorzystywane na zajęciach z wielu  przedmiotów.

Nasi uczniowie bardzo chętnie wykonują  zadania rozwijające spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia, sprawdzają swoją wiedzę przedmiotową oraz  rozwijają kompetencje językowe.

Nowy sprzęt służy również do tworzenia zadań przez samych uczniów oraz prezentacji efektów ich pracy.

Aby w pełni wykorzystać możliwości otrzymanego sprzętu w procesie dydaktycznym, cała kadra pedagogiczna uczestniczyła w szkoleniu stacjonarnym, prowadzonym przez pana Tomasza Durkacza, właściciela firmy Bez kredy.

Podczas spotkania poznaliśmy najbardziej przydatne funkcje  platformy ClassFlow oraz nauczyliśmy się tworzyć pomoce dydaktyczne, możliwe do wykorzystania na monitorach  podczas zajęć z uczniami.

Stworzona w ten sposób baza dydaktyczna z pewnością urozmaici zajęcia, a także pozwoli połączyć metody tradycyjne z nowoczesnymi.

Wykorzystanie ekranów podczas lekcji jest również dobrą okazją do uświadamiania uczniów, jak w atrakcyjny i przystępny sposób mogą wykorzystywać TIK w procesie uczenia się.

Opracowanie: p. A. Zagdańska

logo-aktywna-tablica_start (Medium)

1 (Medium) 2 (Medium)-1 3 (Medium)-1

btr

btr

5 (Medium)-1 6 (Medium)-1 7 (Medium)-1 8 (Medium)-1
9 (Medium)-110 (Medium)-1 11 (Medium)-1

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2019 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress