Główna » Bez kategorii

Finał międzynarodowego projektu „Solidarność. Podaj dalej!” – SP3

Autor: administrator dnia 6 kwietnia 2019 Brak komentarzy

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wspólnie ze swoimi wychowawcami wzięli udział w międzynarodowym projekcie „Solidarność. Podaj dalej!”, którego polskim partnerem jest współpracująca z nami Fundacja Szkoła z Klasą.

Podczas lekcji wychowawczych rozmawialiśmy z naszymi wychowankami na temat różnorodności, nietolerancji, uprzedzeń, migracji i ubóstwa.

Uczyliśmy także analizować obrazy wybitnych fotografów ze wszystkich krajów biorących udział w programie oraz odkrywać ich różnorodne znaczenia.

Zachęcaliśmy także  do formułowania refleksji towarzyszących oglądaniu zdjęć oraz przelewania ich na papier podczas warsztatów pisarskich.

Wszystkie wpisy znalazły swoje miejsce na 180 kartkach solidarnościowych, które 21 marca, w Dniu Walki z Dyskryminacją i Rasizmem, podobnie jak w Chorwacji, Hiszpanii  i Francji, zostały wysłane do anonimowych odbiorców. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na kartki zwrotne z odpowiedziami od wybranych przez nas adresatów.

Dużą niespodzianką dla nas był fakt, że my również otrzymaliśmy dwie kartki od uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu, którzy, podobnie jak my, uczestniczą w tym przedsięwzięciu.

Opracowanie: p. A. Zagdańska

2 (Medium) 3 (Medium) 4 (Medium) 5 (Medium)

rbt

rbt

7 (Medium) 8 (Medium) 9 (Medium) 10 (Medium) 11 (Medium) start (Medium)

 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2019 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress