Główna » Bez kategorii

II miejsce w Turnieju halowym w Policach! – SP3

Autor: administrator dnia 28 marca 2019 Brak komentarzy

26 marca 2019r. drużyna dziewcząt z naszej szkoły uczestniczyła w XVII Halowym Polsko – Niemieckim Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców w Policach.

W turnieju corocznie uczestniczą drużyny z Gminy Police oraz drużyny z Niemiec, z gmin przygranicznych. Kołobrzeg od ośmiu lat, jako goście specjalni uczestniczyli chłopcy z Gimnazjum Nr 2 w Kołobrzegu, trzykrotnie zwyciężając w poszczególnych edycjach.

Po raz pierwszy wraz z opiekunem Grzegorzem Szumiato  pojechały na turniej uczennice Szkoły Podstawowej Nr 3 z Kołobrzegu. Niestety z niewiadomych przyczyn, rywale z zagranicy nie dotarli do Polic. Dziewczęta w „okrojonej” grupie rywalizowały z SP 4 oraz z SP 9 z Polic w systemie gry mecz – rewanż. Pierwszy mecz z SP 4 zakończył się remisem 0:0, natomiast w drugim dziewczęta wygrały 1 do 0, co przy remisie przeciwniczek 1 do 1, dawało pierwsze miejsce w grupie. W rewanżu z SP 4 padł wynik 1:0 i wystarczyło zremisować ostatni mecz aby zająć I miejsce. Często w sporcie bywa tak, że do ostatecznego zwycięstwa potrzeba czasami szczęścia. To uśmiechnęło się  jednak do zawodniczek z SP 9 z Polic, które w rewanżu strzeliły jedną bramkę, co w bezpośrednich pojedynkach dawało remis. Przy równej ilości zdobytych punktów, premiowana była jednak ekipa, która uzyskała więcej trafień w całym turnieju, czyli SP 9. Drugie miejsce zajęła SP 3 z Kołobrzegu a trzecie SP 4 Z Polic. Nadmienić należy, że nasza drużyna prezentowała się najlepiej ze wszystkich. Kilka naszych zawodniczek było dużo młodszych od rywalek i spowodowało, że zaskarbiły sobie wielką sympatię zarówno innych uczestników turnieju, jak i opiekunów drużyn.

Skład SP 3: Wiktoria Lesicka, Oliwia Serafin, Zuzanna Musiał, Marta Piechocka, Wiktoria Kozłowska, Julia Boroń, Wiktoria Kolek. Jednocześnie najlepszą zawodniczką wśród dziewcząt uznana została Wiktoria Kozłowska.

Gratulacje dziewczęta! Tak trzymać!

Opracowanie: p. G. Szumiato

20190326_110351 20190326_132613_resized 20190326_133157_resized 20190326_133718_resized (1) 20190326_133806_resized

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2020 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress