Tydzień Gier Planszowych w świetlicy szkolnej – SP3

Autor: administrator dnia 13 stycznia 2019 Brak komentarzy

W dniach od 7 do 11 stycznia 2019 roku w świetlicy szkolnej odbył się Tydzień Gier Planszowych. Przeprowadzona akcja miała na celu promowanie wśród dzieci spędzania czasu wolnego przy grach planszowych, odciągnięcie ich uwagi od gier komputerowych, poznanie smaku zwycięstwa, ale i porażki. Gry planszowe wspierają rozwój dziecka, uczą gry fair, zdrowej rywalizacji, zabawy z innymi, pracy w grupie, wspomagają  pamięć, refleks, wyobraźnię, spostrzegawczość oraz koncentrację. Uczniowie z klas I-III zmierzyli się w pięciu grach: Bystre Oczko, Bierki, UNO, Szachy, Warcaby. Ponadto układali Puzzle oraz samodzielnie tworzyli gry planszowe według własnego pomysłu.

Wychowankowie z wielkim zaangażowaniem i zapałem grali w gry i kibicowali swoim kolegom i koleżankom. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali słodkie upominki, zaś zwycięzcy dyplomy.

Opracowanie: Paulina Rogoża, Natalia Klimczak, Magdalena Czapiewska, Kamila Stańczyk

IMG 1 IMG 2 IMG_20119457

sdr