Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach – SP3

Autor: administrator dnia 9 stycznia 2019 Brak komentarzy

8 stycznia 2019r. uczniowie klasy VIIa i VIIb uczestniczyli w Wojewódzkim Programie Profilaktyki Używania Substancji Psychotropowych w tym nowych narkotyków „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”. Głównym celem programu jest zapobieganie używaniu substancji psychoaktywnych, w szczególności nowych narkotyków, a także alkoholu i leków w niewłaściwy sposób przez osoby młode. Warsztaty przeprowadzili pracownicy PSSE oraz Policji w Kołobrzegu. Uczniowie w sposób praktyczny poprzez założenie alkogogli i narkogogli widzieli świat tak, jakby byli pod wpływem alkoholu czy narkotyków. W goglach mieli do wykonania różne zadania, które na pozór łatwe okazały się skomplikowane. Uczniowie z pewnością wyciągnęli z takiej lekcji odpowiednie wnioski.

Opracowanie: p. K. Stańczyk

DSC_0479 DSC_0482 DSC_0485 DSC_0491 DSC_0494