Projekt „Idą Święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj!” w Trójce

Autor: administrator dnia 2 stycznia 2019 Brak komentarzy

W listopadzie i grudniu 2018 r. cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami realizowała projekt fundacji Dbam o Mój Z@sięg „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”.

W ramach projektu odbyły się lekcje wychowawcze, na których rozmawiano o  tym, jak ważna jest pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie wolnego czasu, a także kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

Na otrzymanych od fundacji kartkach  uczniowie pisali życzenia świąteczne do swoich bliskich. Część dzieci robiła to w klasie, część zabrała pocztówki do domów, by napisać je wspólnie  z rodzicami lub rodzeństwem.  Uczniowie wysłali kartki nie tylko do swoich rodzin, ale również zaprzyjaźnionej klasy partnerskiej z Berlina. Kartki trafiły także do instytucji, z którymi współpracujemy tj. do Hospicjum Stacjonarnego, Domu Pomocy Społecznej, Kołobrzeskiego Klubu Seniora oraz Schroniska Reks.

Ważnym elementem przedsięwzięcia była również nauka adresowania kartek, wyjście na pocztę oraz kupienie znaczka. Okazało się, że dla wielu dzieci łatwiejszą czynnością  jest obsługa nowoczesnego iphona niż poprawne zaadresowanie pocztówki. Jednak dzięki cierpliwości nauczycieli wszelkie wątpliwości zostały rozwiane, a nowe umiejętności przyswojone :-)

Przesłanie akcji „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” było również elementem świątecznego apelu pt. Gwiazdka w Europie. Uczniowie, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania dotyczące europejskich tradycji bożonarodzeniowych, otrzymywali drobne upominki ,wśród których znalazły się  również kartki z przesłaniem projektu.

Koordynatorki projektu: p. A. Wojciechowska i p. A. Zagdańska

strona tytułowa (1)

kolaż_6

folder_1_kolaż Folder_2_kolaż Folder_3_kolaż Folder_4_a folder_5_kolaż IMG_20181213_093730 (1)