Główna » Bez kategorii

Wycieczka do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza na szkolny koncert pt. „Język muzyki” – SP3

Autor: administrator dnia 23 grudnia 2018 Brak komentarzy

Każdy okres w życiu dziecka jest ważny dla rozwoju jego muzykalności, kształtowania wrażliwości i zdolności muzycznych. Kierując się tym przesłaniem uczniowie klas VD, VE i VF  wybrali się do szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza na szkolny koncert pt. „Język muzyki”. Oprócz możliwości wysłuchania przepięknych polskich utworów, piątoklasiści poznali nazwy instrumentów muzycznych w języku angielskim i niemieckim, ćwiczyli ich wymowę, wsłuchiwali się w ich dźwięki. Mogli także obejrzeć przepiękny budynek filharmonii.

W Szczecinie zwiedziliśmy jeszcze Muzeum Techniki i Komunikacji, w którym oglądaliśmy między innymi dawne tramwaje, samochody, motocykle, rowery. Mogliśmy posłuchać dźwięku silników tych pojazdów, zapoznać się z historią ich powstania.
Wycieczka okazała się dobrą okazją do integracji klas. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i już gotowi na następną wycieczkę.
Opracowanie: p. J. Szydłowska, p. A. Wierzbińska
IMG_0597 IMG_0625 IMG_0626 IMG_0661 IMG_0669 IMG_0680 IMG_0684
Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow
  Copyright ©2019 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress