Wycieczka do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza na szkolny koncert pt. „Język muzyki” – SP3

Autor: administrator dnia 23 grudnia 2018 Brak komentarzy

Każdy okres w życiu dziecka jest ważny dla rozwoju jego muzykalności, kształtowania wrażliwości i zdolności muzycznych. Kierując się tym przesłaniem uczniowie klas VD, VE i VF  wybrali się do szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza na szkolny koncert pt. „Język muzyki”. Oprócz możliwości wysłuchania przepięknych polskich utworów, piątoklasiści poznali nazwy instrumentów muzycznych w języku angielskim i niemieckim, ćwiczyli ich wymowę, wsłuchiwali się w ich dźwięki. Mogli także obejrzeć przepiękny budynek filharmonii.

W Szczecinie zwiedziliśmy jeszcze Muzeum Techniki i Komunikacji, w którym oglądaliśmy między innymi dawne tramwaje, samochody, motocykle, rowery. Mogliśmy posłuchać dźwięku silników tych pojazdów, zapoznać się z historią ich powstania.
Wycieczka okazała się dobrą okazją do integracji klas. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i już gotowi na następną wycieczkę.
Opracowanie: p. J. Szydłowska, p. A. Wierzbińska
IMG_0597 IMG_0625 IMG_0626 IMG_0661 IMG_0669 IMG_0680 IMG_0684