Główna » Bez kategorii

Lekcja patriotyzmu w kl. IV b – SP3

Autor: administrator dnia 10 listopada 2018 Brak komentarzy

Uczniowie klasy IV b uczestniczyli w lekcji wychowawczej, podczas której rozmawiali o znaczeniu symboli narodowych Polski i ich genezie, dyskutowali nad przejawami współczesnego patriotyzmu, snuli refleksje na temat wartości Ojczyzny oraz zapoznali się z sylwetkami wielkich polskich patriotów.

W ramach zajęć uczniowie poznali ofertę publikacji o tematyce historycznej znajdującą się w bibliotece szkolnej. Z ciekawością przeglądali leksykony oraz albumy. Wymieniali się spostrzeżeniami na temat historii Polski, tradycji, ważnych wydarzeń oraz miejsc, największych polskich bitew, powstań narodowych, słynnych rodaków i wielkich patriotów.

Nie jest to ostatnia lekcja o tematyce patriotycznej w klasie IV b. Podczas kolejnych zajęć uczniowie poznają genezę Narodowego Święta Niepodległości, a w trakcie spotkania czytelniczego „Nasza Polska” wysłuchają wierszy i opowiadań przybliżających historię naszego kraju. Emocjonalny stosunek do własnego kraju i szacunek do Ojczyzny to najlepszy oraz najtrwalszy przejaw patriotyzmu i poczucia dumy z bycia Polką i Polakiem.

Opracowanie: p. Beata Kalota

20181031_121306 20181031_121310 20181031_121343

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow
  Copyright ©2019 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress