Lekcja patriotyzmu w kl. IV b – SP3

Autor: administrator dnia 10 listopada 2018 Brak komentarzy

Uczniowie klasy IV b uczestniczyli w lekcji wychowawczej, podczas której rozmawiali o znaczeniu symboli narodowych Polski i ich genezie, dyskutowali nad przejawami współczesnego patriotyzmu, snuli refleksje na temat wartości Ojczyzny oraz zapoznali się z sylwetkami wielkich polskich patriotów.

W ramach zajęć uczniowie poznali ofertę publikacji o tematyce historycznej znajdującą się w bibliotece szkolnej. Z ciekawością przeglądali leksykony oraz albumy. Wymieniali się spostrzeżeniami na temat historii Polski, tradycji, ważnych wydarzeń oraz miejsc, największych polskich bitew, powstań narodowych, słynnych rodaków i wielkich patriotów.

Nie jest to ostatnia lekcja o tematyce patriotycznej w klasie IV b. Podczas kolejnych zajęć uczniowie poznają genezę Narodowego Święta Niepodległości, a w trakcie spotkania czytelniczego „Nasza Polska” wysłuchają wierszy i opowiadań przybliżających historię naszego kraju. Emocjonalny stosunek do własnego kraju i szacunek do Ojczyzny to najlepszy oraz najtrwalszy przejaw patriotyzmu i poczucia dumy z bycia Polką i Polakiem.

Opracowanie: p. Beata Kalota

20181031_121306 20181031_121310 20181031_121343