Konkurs wokalno-recytatorski „Polska w wierszu i piosence” w świetlicy szkolnej – SP3

Autor: administrator dnia 8 listopada 2018 Brak komentarzy

30 października  2018 r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs wokalno-recytatorski „Polska w wierszu i piosence” z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Skierowany był on do uczniów klas I – VIII uczęszczających do świetlicy szkolnej . Celem konkursu było m.in.: kształtowanie postaw patriotycznych, przybliżenie dorobku wybitnych twórców literatury, rozwijanie zdolności recytatorskich i  wokalnych oraz kształtowanie świadomego odbioru sztuki, będącej połączeniem słowa i muzyki. Konkurs podzielony był na dwie części: recytatorską i wokalną.

Po wysłuchaniu wszystkich recytujących, komisja oceniająca wyłoniła laureatów:

I miejsce – Zuzanna Kurażyńska kl.IIa

II miejsce – Alicja Misterek kl. II a

III miejsce – Sara Abramowicz kl. II b

Wyróżnienie – Dominika Cieloch kl. I b

W części wokalnej najlepsze miejsca, w ocenie jurorów, wyśpiewali:

I miejsce –Bartosz Abram kl. I a

II miejsce – Magdalena Jankowska kl. IV a i Hanna Szewczyk kl. IV c

III miejsce – Natalia Szybista kl. IV d

Wyróżnienie – Hubert Osiadły kl. II c

Wszystkie osoby nagrodzone otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczniowie wykazali się wspaniałą techniką wokalną i znakomitą umiejętnością interpretacji tekstów. Konkurs udowodnił, że takie pojęcia jak: PATRIOTYZM, OJCZYZNA, TRADYCJA są bardzo ważne oraz znane uczestnikom.

Opiekunowie świetlicy: Paulina Rogoża, Natalia Klimczak, Magdalena Czapiewska, Kamila Stańczyk

dav