Główna » Bez kategorii

Finał programu Szkoła z Klasą 2.0 – SP3

Autor: administrator dnia 21 czerwca 2018 Brak komentarzy

Po kilkumiesięcznej  pracy w programie Szkoła z klasą 2.0 przyszedł czas na podsumowanie. W obrębie obszaru: Pasja do nauki wprowadzaliśmy zmiany w przestrzeni fizyczno- architektonicznej, wirtualno- technologicznej oraz społeczno- kulturowej.

Do naszych zadań należało:
– wykorzystywanie  nowych metod nauczania i podejmowanie działań, które pokazywały, dlaczego warto się uczyć;

– dbanie o to, aby nowe technologie były mądrze i skutecznie wykorzystywane w nauczaniu;

– zapraszanie gości ze świata nauki oraz specjalistów w dziedzinach, które leżą w kręgu zainteresowań naszych uczniów;

– doskonalenie nauczycieli z możliwości TIK;

– wychodzenie z lekcjami poza szkołę, pokazując, jak teoretyczna wiedza może przełożyć się na praktyczne działania;

– zachęcanie uczniów do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszymi kolegami;

– tworzenie przestrzeni, w których uczniowie sami mogą zgłębiać i badać różne tematy, eksperymentować i pracować nad zagadnieniami naukowymi, które ich fascynują.

Podczas dzisiejszego Festiwalu 2.0. uczniowie zaprezentowali społeczności szkolnej efekty swoich działań, projektów, inicjatyw. Udział w wymianie korespondencji z zaprzyjaźnionymi szkołami w całej Polsce, Flat Stanley, spotkania z ludźmi z pasją, prowadzenie zajęć dla młodszych kolegów z języka angielskiego i edukacji regionalnej, eksperymenty z cieczą nienewtonowską  to tylko niektóre z nich. Uroczystość uświetniły występy artystyczne naszych uczniów, którzy zostali laureatami Szkolnego Przeglądu Talentów. Szkoła z klasą to my!

Opracowanie: Szkolny Zespół Szkoły z Klasą 2.0

1 (Medium) (3) 2 (Medium) (3) 3 (Medium) (3) 5 (Medium) (2) 6 (Medium) (2) 7 (Medium) (2) 8 (Medium) (3) 9 (Medium) (3) 10 (Medium) (1) 11 (Medium) (1) 12 (Medium) (1) 13 (Medium) (1) 14 (Medium) (2) 15 (Medium) (1)
16 (Medium) 17 (Medium) (2) start (Medium)

 

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2019 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress