Główna » Bez kategorii

Językowy projekt edukacyjny Flat Stanley – to jeszcze nie koniec! – SP3

Autor: administrator dnia 18 czerwca 2018 Brak komentarzy

Uczniowie klasy I A i I B biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym Flat Stanley, który realizowany jest na lekcjach języka angielskiego. Przypomnijmy, że pomysł projektu oparty jest na książce, której główny bohater był zwyczajnym chłopcem aż do chwili, gdy tablica ogłoszeń rozpłaszczyła go jak naleśnik. Stanley zauważył, że są z tego pewne korzyści, na przykład może on odwiedzić swoich znajomych podróżując w kopercie jak list, ponieważ jest płaski i potrafi schować się do koperty jak kartka papieru.

Do projektu przyłączyło się kilkanaście szkół podstawowych. Podróżując po Polsce, ludziki z różnych stron kraju, uczą dzieci nowych słówek, pomagają utrwalić zwroty życia codziennego, lepiej poznać naszą ojczyznę. Każda postać spędza jakiś czas w szkole, do której została wysłana. Jej pobyt jest dokumentowany zdjęciami i rysunkami. Później wyrusza do kolejnego miasta. Po kilku miesiącach papierowi bohaterowie powinni wrócić do rodzinnych szkół.

Każdy odwiedzający nas ludzik  nie tylko gości w naszej szkole, ale jest również zabierany do domu przez  uczniów z klasy I A i I B. Papierowa postać towarzyszy dzieciom na spacerach nad morze, odrabia z nimi lekcje, jest zabierana do portu czy na zajęcia karate. Stanley Brave i Stanley Apple byli też na lekcjach w szkole muzycznej, w przedszkolu nr 8, na basenie, w pizzerii, a nawet na statku  i w pobliskim Mielnie.

W związku z tym, że wiele dzieci chce zabierać Stanleyów do swoich domów i ich pobyt w kolejnych szkołach trwa o wiele dłużej niż było to pierwotnie zakładane, projekt został przedłużony na kolejny rok szkolny i dopiero wtedy zostanie zakończony i podsumowany.

Poniżej kilka zdjęć z projektu. Więcej fotografii będzie można zobaczyć w czwartek na Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0 oraz na wystawie podsumowującej akcję już po jej zakończeniu w przyszłym roku szkolnym.

Opracowanie: nauczycielka języka angielskiego Agnieszka Wojciechowska

image (4)

bty

bty

bty

bty

dav

dav

IMG-20180531-WA0001

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

  Copyright ©2019 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress