Wizyta w Urzędzie Miasta Kołobrzeg, w Wydziale Komunalnym Referatu Gospodarki Odpadami – SP3

Autor: administrator dnia 11 czerwca 2018 Brak komentarzy

Na zaproszenie pani Marty Łukaszewicz, mamy Huberta, uczniowie III c wybrali się z wizytą do kołobrzeskiego ratusza, gdzie mieści się Wydział Komunalny Referatu Gospodarki Odpadami. Pani oprowadzająca trzecioklasistów odpowiadała na pytania dotyczące jej pracy, która polega na  naliczaniu opłat za śmieci zgodnych z deklaracjami mieszkańców Kołobrzegu. Uczniowie  dowiedzieli się, że śmieci należy segregować  zarówno ze względu na ochronę środowiska, jak i cenę opłat za śmieci. Za śmieci segregowane płaci się mniej. Do zadań pracowników tego wydziału należy również propagowanie wśród przedszkolaków i uczniów działań proekologicznych. Trzecioklasiści uczestniczyli w zabawie pt. ”Wiedza kołem się toczy”, podczas której odpowiadali na pytania dotyczące ekologii. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję ochrony środowiska.

Opracowanie: p. M. Jakubowska

DSC_3392 DSC_3398 DSC_3402