BEZPIECZNE WAKACJE 2018 – spotkanie z policjantem w „Trójce”

Autor: administrator dnia 8 czerwca 2018 Brak komentarzy

W dniu 06.06.2018 r. gościliśmy w szkole pana Piotra Korotkina dzielnicowego z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, który przeprowadził apele wychowawcze dla uczniów na temat „Bezpieczne Wakacje”. Uczniowie utrwalili zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy, chodniku, znajomość  numerów alarmowych. Policjant omówił sytuacje bezpieczne i niebezpieczne, w których mogą znaleźć się dzieci: spotkanie z nieznajomymi, zasady bezpiecznego zachowania w transporcie publicznym i indywidualnym,  propozycje od obcych, zagubienie, samotny pobyt w domu. Uczniowie dowiedzieli się jak należy  reagować w przypadku gdy ktoś potrzebuje pomocy, przestrzegał przed używaniem środków psychoaktywnych, a szczególnie dopalaczy.

Opracowanie: p. M. Rutowicz

received_145057233021088