Klasa III c w Stacji Pogotowia Ratunkowego – SP3

Autor: administrator dnia 15 maja 2018 Brak komentarzy

14 maja uczniowie klasy III c  byli na wycieczce w  Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Szczecin – Filia w Kołobrzegu. Trzecioklasiści dowiedzieli się, na czym polega specyfika pracy w pogotowiu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem karetki oraz  sprzętem medycznym ratującym życie.

Zwiedzili też dyspozytornię, w której przyjmowane są zgłoszenia od osób potrzebujących natychmiastowej interwencji i pomocy lekarskiej. Dyspozytor po uzyskaniu informacji od telefonującego wpisuje wszystkie dane do  komputera. Następnie dzięki połączonemu systemowi komputerowemu wysyła sygnał o potrzebie interwencji karetce pogotowia, która jest najbliżej miejsca przebywania chorego. W trakcie spotkania zostały przypomniane zasady zachowania w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu oraz ważne telefony alarmowe 999 i 112 .

Bardzo  dziękujemy panu Dariuszowi Sereda za pomoc w zorganizowaniu wycieczki oraz panu Damianowi Krzesińskiemu ratownikowi medycznemu za oprowadzenie nas po placówce i przekazanie  bardzo ciekawych informacji na temat pracy w  pogotowiu.

Opracowanie: p. M. Jakubowska

DSC_3065 DSC_3081 DSC_3087 DSC_3092 DSC_3096