Główna » Bez kategorii

Klasa III c w Stacji Pogotowia Ratunkowego – SP3

Autor: administrator dnia 15 maja 2018 Brak komentarzy

14 maja uczniowie klasy III c  byli na wycieczce w  Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Szczecin – Filia w Kołobrzegu. Trzecioklasiści dowiedzieli się, na czym polega specyfika pracy w pogotowiu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem karetki oraz  sprzętem medycznym ratującym życie.

Zwiedzili też dyspozytornię, w której przyjmowane są zgłoszenia od osób potrzebujących natychmiastowej interwencji i pomocy lekarskiej. Dyspozytor po uzyskaniu informacji od telefonującego wpisuje wszystkie dane do  komputera. Następnie dzięki połączonemu systemowi komputerowemu wysyła sygnał o potrzebie interwencji karetce pogotowia, która jest najbliżej miejsca przebywania chorego. W trakcie spotkania zostały przypomniane zasady zachowania w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu oraz ważne telefony alarmowe 999 i 112 .

Bardzo  dziękujemy panu Dariuszowi Sereda za pomoc w zorganizowaniu wycieczki oraz panu Damianowi Krzesińskiemu ratownikowi medycznemu za oprowadzenie nas po placówce i przekazanie  bardzo ciekawych informacji na temat pracy w  pogotowiu.

Opracowanie: p. M. Jakubowska

DSC_3065 DSC_3081 DSC_3087 DSC_3092 DSC_3096

Digg this!Dodaj do del.icio.us!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!Dodaj do Yahoo!

Komentowanie wyłączone.

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflakeWordpress snowstorm powered by nksnow
  Copyright ©2019 Szkoła Podstawowa nr 3, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress